APSM Zarządzanie kosztami wydruku

Advanced Printing Solution Manager (APSM)

 • Zaawansowane rozwiązanie do kontroli kosztów produkcji dokumentów w organizacji
 • Pełna kontrola kosztów generowanych na urządzeniach pozwalająca na rozliczenie wszystkich funkcji oferowanych przez urządzenia TOSHIBA z kontrolerem e-BRIDGE
 • Podział kosztów na urządzenia, użytkowników oraz MPK (miejsca powstawania kosztów) z podziałem czynszu
 • Unikalna architektura rozwiązania pozwalająca na 100% zliczanie rzeczywistych kosztów wydruku jak I papieru
 • Wydruk podążający, bezpośrednia autoryzacja urządzeń z Active Directory I wiele innych zaawansowanych funkcji

APSM to zaawansowane rozwiązanie przeznaczone do zarządzania wydrukiem, kontroli kosztów kopii/druku/skanu na poziomie użytkownika oraz zdefiniowanych struktur organizacyjnych, śledzenia nazw prac wsparte o funkcjonalność wydruku podążającego dla urządzeń wielofunkcyjnych TOSHIBA pracujące w architekturze modułowej. APSM korzysta z zaawansowanego systemu autoryzacji użytkownika wbudowanego w kontrolery urządzeń MFP TOSHIBA umożliwiającego autoryzację do głównego AD lub też do LDAP zaimplementowanego w APSM.

W ramach rozwiązania wyróżnia się następujące moduły podstawowe aplikacji:

 • SureCountPro – aplikacja kontroli kosztów oraz zarządzania wydrukiem,
 • SurePrintPro – aplikacja wydruku podążającego,
 • SureLDAPPro – aplikacja usługi katalogowej LDAP

Architektura systemu umożliwia, w zależności od potrzeb użytkownika, niezależne włączenie oraz skonfigurowanie każdego modułu po podaniu odpowiedniego klucza licencyjnego. System stworzony został z wykorzystaniem zaawansowanych funkcjonalności kontrolerów e-Bridge maszyn TOSHIBA i jako dedykowany jednej marce zapewnia unikalną funkcjonalność wśród systemów rozliczających, które obecnie możemy spotkać na rynku.

APSM jest zestawem serwerowych aplikacji webowych i nie wymaga instalacji jakiegokolwiek oprogramowania klienckiego zarówno za stacjach roboczych jak i administracyjnych. Zatem osoby z odpowiednimi przywilejami mogą logować się do systemu z dowolnego miejsca w sieci jak również zdalnie. Wymagana jest jedynie przeglądarka (preferowana Mozilla Firefox) bez konieczności instalacji specjalistycznych wtyczek (np. nie jest potrzebna Java).

W rozwiązaniu serwera APSM przewidziano również instalacje innych aplikacji TOSHIBA wymagających platformy systemu Windows takich jak eFMS – system wspomagający zarządzanie flotą urządzeń, Re-Rite – serwer systemu OCR, Scan Collector itp. poprzez umożliwienie takich instalacji w oknie maszyny wirtualnej.

APSM oferuje wiele praktycznych udogodnień dla działów IT oraz wsparcia w tym:

 • prosta i intuicyjna instalacja serwera oraz maszyn w systemie
 • współpraca z AD/LDAP celem synchronizacji danych o użytkownikach
 • mechanizm auto powiadomień poprzez e:mail o zdarzeniach w systemie (na 3-ch poziomach : informacyjnym/krytycznym i debug)
 • możliwość przypisania własnych odnośników/linków do przeglądarek WebServices w maszynach MFP
 • współpraca z UPS celem automatycznego i kontrolowanego zamknięcia oraz podniesienia systemu na wypadek przerwy w dostawie energii
 • raportowanie zdarzeń serwisowych floty urządzeń MFP ze statusem krytyczny czyli uniemożliwiających pracę maszyn
 • logowanie wielu parametrów zarówno systemu APSM jak i maszyn MFP w systemie

APSM wspiera także otwieranie bezpiecznego tunelu VPN, inicjowanego ze strony klienta, w ramach usługi zdalnego wsparcia i diagnostyki. Funkcjonalność preferowana dla realizacji efektywnego i szybkiego wsparcia jak również dokonywania uaktualnień systemu.

APSM dostarczany jest na odrębnym serwerze w obudowie Rack (2U) z procesorem w architekturze Intel Core Ix, z pamięcią RAM 8GB oraz przestrzenią dyskową w systemie Raid1 dla zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa danych. Dane na dyskach są szyfrowane algorytmem przemysłowym w klasie AES256.

64-bit System operacyjny oparty jest o moduły otwarte licencjonowane w GPL jak również oprogramowanie własne objęte licencjami BSD. System nie wymaga żadnych dodatkowych licencji po stronie klienta. W związku z oparciem rozwiązania o moduły otwarte OpenSource jak również własny development system nie posiada żadnych ograniczeń licencyjnych w zakresie liczby urządzeń MFP, drukarek czy tez użytkowników korzystających z systemu.

W specyficznych przypadkach system może być również zainstalowany w maszynie wirtualnej serwera klienta jednakże taka instalacja wymaga uprzedniego potwierdzenia wykonalności w konkretnym środowisku. Preferowane jest jednak rozwiązanie oparte o własny serwer sprzętowy APSM.

System charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem stabilności i niezawodności pracy, a po podłączeniu do zewnętrznego UPS długim okresem bezawaryjnego funkcjonowania (kwestia ochrony integralności bazy danych).

Dla instalacji o podwyższonym współczynniku bezawaryjności oferujemy również rozwiązania klastrowe oparte o dwa serwery sprzętowe.

Copyright ©

Projekt i wykonanie Pollyart

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.